راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ در پارکینگ های چند طبقه بیشتر مورد استفاده است و تفاوت های چشمگیری هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ ایمنی با راهبند های قدیمی زنجیری و غیر اتوماتیک دارد در این نوع راهبند مسئول مربوطه می تواند از راه دور آن را کنترل نماید.

طراحی سایت
طراحی نما

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

درب ها در طرح ها و سبک های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان در زمینه هایی چون ساختار ، نوع مواد سازنده ، میزان امنیت ، یا فضایی که که اشغال کرده اند ، سادگی عملکردشان و زیبابی شناختی دارند . دربهای پارکینگی می توانند به صورت کشویی بر روی یک ریل جهت باز و بسته شدن بلغزند و یا می توانند به دو کناره لولا شوند و با چرخیدن حول محور لولایی به سمت داخل یا خارج بسته شوند.

درب بازکن اتوماتیک پارت در

درب بازکن اتوماتیک سیستمی جهت باز و بسته کردن درب ها به طور اتوماتیک است که نوع و اندازه درب بازکن بر اساس نوع و اندازه درب متفاوت است. در این مطلب به شرح تجهیزات مختلفی که در رابطه با سیستم درب های اتوماتیک به کار می رود پرداخته شده است.

باتری بک آپ

سیستم درب بازکن اتوماتیک باید دارای سیستم باتری بک آپ باشد که این وسیله  امکان عملکرد درب را در هنگام قطع برق فراهم می سازد. دو نوع از این سیستم وجود دارد.

اولی بدین صورت است که وقتی برق قطع می شود به طور اتوماتیک درب را باز می کند و سپس به محض برقراری مجدد برق به طور اتوماتیک راه اندازی دوباره می شود و درب را می بندد .(باید به این نکته توجه کنید که از آنجایی که این ویژگی شامل عملیات اتوماتیک می باشد بسیار مهم است که یک سیستم امنیتی از قبل بر روی کل سیستم کار گذاشته باشید.)

دومی درب را در موقع قطع برق بسته نگاه می دارد . سیستم درب بازکن می تواند مجهز به یک باتری بک آپ فول آپشن گردد تا تمامی اجزای سیستم در موقع قطع برق عمل کنند. بعضی از سیستم های درب بازکن اتوماتیک دارای باتری ساخته می شوند و بعضی دیگر نیاز به باتری بک آپ افزوده بر سیستم دارند.

تایمر

بیشتر درب بازکن های اتوماتیک مجهز به یک تایمر داخلی اند که می تواند درب را به طور اتوماتیک بعد از یک مدت زمان قابل تنظیم، ببندد.

سیستم امنیتی

سیستمی است که در مواقعی که امکان برخورد درب با مانع وجود دارد، حرکت درب را متوقف می سازد یا جهت حرکت درب را معکوس می گرداند. باید توجه داشته باشید که سیستم امنیتی درب را از باز شدن باز نمی دارد بلکه فقط در بسته شدن آن در صورت وجود مانع دخالت می کند. استفاده از سیستم های امنیتی به خصوص در مواردی که تایمر درب بازکن طوری تنظیم شده تا به طور اتوماتیک پس از یک مدت زمان مشخص  درب را ببندد، بسیار اهمیت می یابند. انواع مختلفی از این سیستم های امنیتی موجودند که عبارتند از:

1) رایج ترین سیستم حس گر مربوط به اتومبیل، لوپ loop detector است که می توانند از تصادفات احتمالی درب با خودرو جلوگیری کنند. این حسگر تغییر در شار مغناطیسی زمین را که در اثر عبور ماشین بر روی سیم هایی که در داخل محل عبور ماشین (زمین) دفن شده اند، تشخیص می دهد و ردیابی می کند. لوپ ها در هر دو کناره های درب یا بعضی مواقع در زیر درب قرار داده می شود. این حس گرها به دو صورت نصب می شوند یا در محل مورد نظر دفن می شوند یا در داخل شیارهایی که از قبل برای قرار دادن آنها تعبیه شده است واقع می شوند.

2) حسگر فتوسل که حضور اشخاص یا ماشین ها و موانع را در فضای مابین درب شناسایی می کند. این سیستم با استفاده از جاری ساختن پرتو نور مادون قرمز در محل عبورتحت حفاظت عمل می کند که در اثر شکستن پرتو سیگنالی به درب باز کن جهت جلوگیری از بسته شدن درب می فرستد که یا درب را متوقف سازد و یا جهت حرکت آن را معکوس می گرداند.

3) حسگرهای واقع در لبه های درب که به محض تماس یا لمس مانع،  درب را متوقف ساخته و یا جهت حرکت آن را عکس می گرداند.

4) فلاشر که به صورت چراغ هایی با نور گردان یا آلارم صدا هستند تا افرادی که در آن محل حضور دارند را از انجام حرکت درب مطلع سازد.

سیستم های کنترل ورودی

یک سیستم کنترل ورودی دستگاهی است که فرمان باز شدن درب را به درب باز کن اتوماتیک ارسال می کند که در انواع مختلفی موجود می باشند:

1) رایج ترین وسیله کنترل ورودی فرستنده و گیرنده رادیویی هستند. سیستم های رادیویی در سطوح مختلف امنیتی ساخته می شوند. در بعضی از سیستم ها هر فرستنده کد منحصر به فردی دارد بنابراین اگر فرستنده گم شود و یا دزدیده شود، امکان ورود برای آن فرستنده خاص می تواند کنسل گردد.

2) کی پد ها که کد های ورودی از قبل برنامه ریزی شده می تواند بر روی یک کی پد نصب شده در مجاورت درب، وارد گردد. بیشتر کی پد های قابل برنامه ریزی قادر به ذخیره حداقل 20 کد ورودی می باشند و نیز کدها می توانند با زمان بندی های خاصی برنامه ریزی شوند به عنوان مثال بعضی از کدها درب را فقط از شنبه تا پنج شنبه از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر باز می کنند و دیگر کد ها درب را در هر زمانی باز می کنند.

3) کارت خوان که کد برنامه ریزی شده بر روی نوار مغناطیسی  کارت های اعتباری را خوانده و در صورت مطابقت اجازه ورود را به درب بازکن ها صادر می کند. هر کارتی یک کد منحصر به فردی دارد که در صورت گم شدن یا دزدیده شدن امکان کنسل کردن آن وجود دارد.

درب اتوماتیک - در اتوماتیک - درب برقی اتوماتیک - اپراتور در اتوماتیک

قیمت راهبند نگهدارنده جای پارکینگ

وبگذر