راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ در پارکینگ های چند طبقه بیشتر مورد استفاده است و تفاوت های چشمگیری هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ ایمنی با راهبند های قدیمی زنجیری و غیر اتوماتیک دارد در این نوع راهبند مسئول مربوطه می تواند از راه دور آن را کنترل نماید.

طراحی سایت
طراحی نما

قفل برقی حیاطی الکترومغناطیسی

درب اتوماتیک و قفل الکترومغناطیسی

یک قفل الکتریکی مناسب گزینه بسیار مهمی برای درب های اتوماتیک و به ویژه درب های اتوماتیک ماشین رو می باشد. اگرچه که بیشتر درب بازکن ها دارای اکان قفل داخلی هستند، میزان نیرویی که باید به کار رود تا یک دربی که عرض هر لنگه آن بیشتر از 2 متر است را به صورت قفل نگاه دارد بیشتر از میزانی است که موتور می تواند ایجاد کند و در نتیجه در این موارد یک قفل الکتریکی برای درب ضروری است.

 

به عبارتی یک درب بازکن اتوماتیک درب را بسته نگاه می دارد اما اگر عرض هر لنگه درب بیشتر از 2 متر باشد ویا زاویه بازشوی آن بیشتر از 110 درجه باشد پیشنهاد می شود که حتماً از یک قفل الکتریکی مناسب استفاده شود. در مورد درب بازکن های اسلایدی، درب بازکن اتوماتیک درب را قفل نگاه می دارند بنابراین وسیله دیگری برای بسته نگاه داشتن درب نیاز نیست.  در مورد درب های لولایی هم درب بازکن ها می توانند درب را به خوبی بسته نگاه دارند و فقط در شرایط فوق الذکر و یا در مواردی که نیاز به ایجاد سیستم امنیتی بالایی است قفل الکتریکی لازم می شود.

قفل الکتریکی به جعبه کنترل اپراتور درب سیم کشی می شود و وقتی یک وسیله ورودی مانند کی پد و یا ریموت استفاده می شود تا درب را باز کند قفل خلاص می گردد و هنگامی که دوباره درب بسته می شود قفل مجدداً درگیر می شود تا تضمین کند که درب به حالت بسته باقی می ماند.

یک قفل الکترومغناطیسی شامل یک پلیت آرمیچر armature plate ویک مگنت الکتریکی electro magnet می باشد که مگنت ( آهنربا ) الکتریکی به فریم ( قاب ) درب وصل می شود و پلیت آرمیچر به درب نصب می گردد. جریان گذرنده از میان مگنت الکتریکی، ایجاد خاصیت الکترومغناطیسی می کند که  پلیت آرمیچر را جذب می کند و درب را بسته نگاه می دارد .

قفل الکترومغناطیسی بر مبنای مفهوم الکترومغناطیس کار می کند به این صورت که سیستم آن دارای یک آهنربای الکتریکی است که یک هادی ( رسانا ) را با یک نیروی به اندازه کافی بزرگ جذب می کند تا از باز شدن درب جلوگیری کند. در یک بررسی جزئی تر این وسیله از خاصیت میدان مغناطیسی تولیدی در اثر جریان گذرنده از میان یک یا تعداد بیشتری حلقه های سیم ( سیم پیچ ) استفاده می کند. تعداد سیم پیچ ها میزان نیروی نگهدارنده ای که مشخصه قفل است، را تعیین می کند.

به عنوان مثال میزان نیروی نگهدارنده HODING FORCE  قفل الکترومغناطیسی که به عنوان قفل درب استفاده می شود  5300 نیوتن یا 1200 پوند نیرو می باشد. بسیار مهم است که پلیت و مگنت هم تراز و در یک ردیف روبروی هم نصب شوند تا عملکرد کارا و مؤثری را تضمین کند. توان برق ( جریان برق ) برای قفل الکترومغناطیسی، جریان مستقیم DC تقریباً حدود 6 وات هست و معمولاً با ولتاژ  vdc 12و vdc24 کار می کنند.

 

مزایا

نصب ساده : قفل های الکترومغناطیسی از آنجاکه  دارای اتصالات داخلی نیستند، نسبت به سایر قفل ها نصب آسان تری دارند.

عملکرد سریع : قفل های مغناطیسی در حین قطع برق فوراً باز می شوند و امکان عملیات سریع تری در مقایسه با سایر قفل ها فراهم می کنند.

محکم و مقاوم : قفل الکترومغناطیسی در اثر وارد شدن ضربات به آن، نسبت به سایر قفل ها متحمل تلفات  و آسیب کمتری می شوند. اگر یک قفل مغناطیسی به زور با یک اهرم باز شود، نسبت به قفل های دیگر آسیب کمی به قفل یا درب وارد می شود.

معایب

برخی از قفل های الکترومغناطیسی برای بسته ماندن به جریان پیوسته برق یا به عبارتی به یک منبع برق پایا (ثابت و مداوم) نیاز دارند و اگر برق قطع شود، قفل باز می شود. این ویژگی ممکن است در بعضی موارد که نیاز به سیستم امنیتی شدیدی دارند، سبب نگرانی امنیتی گردد در حالیکه در بعضی موارد این ویژگی ممکن است واقعاً ترجیح داده شود به خصوص برای ایجاد امنیت در موارد آتش سوزی .

 

به طور کلی  به منظور اهداف امنیتی قفل های الکتریکی دو نوع دارند .

Fail-safe: این نوع برای هدف دست یافتن به امنیت انسانی (بشری) ساخته شده است. در این نوع وقتی برق قطع می شود قفل خلاص می گردد.

Fail-secure: این نوع برای هدف دست یابی به امنیت ملک ساخته شده است که در آن وقتی برق قطع می شود قفل بسته باقی می ماند.

که در حقیقت قفل الکترومغناطیسی از نوع Fail-safe قفل های الکتریکی می باشد. و بر اساس معیارهای آیین نامه آتش نشانی در شرایط اضطراری بسیار ایمن است.

بعضی از سیستم های قفل های الکتریکی می توانند به مکانیزم زمان بندی وصل باشند تا اجازه دهد که قفل درب، فقط در زمان های مشخصی عمل کند. همچنین بعضی از سیستم ها دارای حافظه تراکنش هستند که می توانند تعداد دفعات استفاده از قفل درب را ضبط کنند که این عملیات می تواند بسیار با ارزش باشد به عنوان مثال وقتی که یک شخص تلاش می کند با استفاده از کدهای نادرست وارد ساختمان گردد، سیستم طوری تنظیم می شود که بعد از دو بار وارد شدن کد نادرست یک آلارم بدهد. علاوه بر آن سیستم های قفل های الکترومغناطیس طوری طراحی شده اند که انواع مختلفی از مکانیزم های کد گذاری را بخوانند مانند کارت های هوشمند و کی پدها

در واقع موضوعی که بیشتر ذهن آنها را به خود مشغول می کند این است که استفاده از درب اتوماتیک از چه جهاتی به نفع آنها خواهد بود و اینکه آیا خدمات عرضه شده توسط این دربهای اتوماتیک ارزش انجام هزینه های مورد نیاز را دارد یا خیر؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که نصب درب اتوماتیک شیشه ای در ورودی رستوران ها جوانب مثبت بسیاری دارد که باعث می شود پاسخ این سوال به طور کاملاً منطقی مثبت و قانع کننده به نظر آید.
در واقع نصب درب اتوماتیک در ورودی این اماکن پر رفت و آمد باعث افزایش میزان امنیت، زیبایی و همچنین رفت و آمد آسان و سریع که می تواند به سود آوری این مراکز کمک بسزایی نماید، می کند.
از طرفی چون مصرف انرژی در چنین اماکنی نسبتاً زیاد می باشد، این دربهای اتوماتیک می توانند باعث جلوگیری از اتلاف انرژی به میزان قابل توجه ای در رستوران ها شوند.
مورد فوق الذکر از اهمیت زیادی برخوردار می باشد زیرا کاهش میزان انرژی مصرفی می تواند با مبدل شدن به کاهش هزینه های مصرف انرژی، به افزایش سود آوری این رستوران ها تبدیل شود.

 

مزایایی که استفاده از درب اتوماتیک در رستوران ها در بر دارد عبارتند از:

تسهیل در رفت و امد
صرفه جویی در انرژی
زیبایی محیط
امنیت بالا

قفل برقی حیاطی الکترومغناطیسی - تعمیر قفل برقی حیاطی الکترومغناطیسی - نصب قفل برقی حیاطی الکترومغناطیسی - قیمت قفل برقی حیاطی الکترومغناطیسی  

برای مشاهده لیست قیمت قفل برقی حیاطی الکترومغناطیسی کلیک کنید .

قیمت راهبند نگهدارنده جای پارکینگ

وبگذر